Oddlužení fyzických osob, oddlužení firem, osobní bankrot

FAQ

Co dělat, má-li můj případ exekutor?

Ve chvíli, kdy se dozvíte rozhodnutí o exekuci na Vaši osobu, nejlepším krokem je návštěva exekutora spolu s Vaším právníkem. V této situaci se lze domluvit na splátkovém kalendáři, kdy se navrhnou měsíční splátky ve výši, kterou jste schopni reálně splácet.

Zásah exekutora se blíží. Co teď?

Nutností je přítomnost osob a majitelů věcí, které by mohly exekuci podléhat. Protože jsou v místě Vašeho trvalého bydliště, nebude na sdělení, že věc není Vaše, brán žádný zřetel.

Smí exekutor zabavit opravdu vše?

Seznam věcí, které exekutor může zabavit je obsáhlý a udává ho zákon. Příklady věcí, které exekutor zabavit nesmí, jsou léky, lékařské potřeby nebo snubní prsten.

Do jaké míry může exekutor omezovat můj bankovní účet?

Rámec pro blokaci Vašeho bankovního účtu je dán zákonem. Musí také respektovat různá pravidla, jako třeba dát svolení k měsíčnímu výběru Vašeho zákonného životního minima.

Mám dluhy v bance. Mohu se na Vás obrátit?

Rozhodně ano. Jestliže nám dodáte veškeré informace o Vašich závazcích, určíme vhodný postup k řešení již vzniklých nebo potenciálních exekucích.

Mohu si na exekuci stěžovat? Kde?

Jestliže máte oprávněné připomínky a nebyli jste spokojeni s postupem exekuce, rozhodně si stěžovat můžete. Tuto stížnost byste měli podat k soudu a exekutorské komoře.

Kalkulačka oddlužení

Oddlužení fyzických osob

  • výhodné oddlužení
  • značné snížení Vašich dluhů

Novinky

Zobrazit archiv

Rychlý kontakt

  • (+420) 728 484 233
  • info@oddluzeni.net